Wiosenne porządki w Chociczy Wielkiej i Białężycach

Sobota to niby czas odpoczynku. Ale czasami, zwłaszcza gdy zaczyna się wiosna, trudno usiedzieć na miejscu! Rankiem wykorzystaliśmy pierwszy wiosenny weekend i razem z mieszkańcami wzięliśmy się za porządki w Chociczy Wielkiej i Białężycach.

To nasza kolejna akcja z cyklu „Narzędziownia obywatelska – czyli jak rozkręcić wrzesińską wieś”. Po warsztatach eksperckich w Psarach Polskich przyszła pora na działania w Chociczy Wielkiej i Białężycach. Tym razem zakasaliśmy rękawy i posprzątaliśmy naszą okolicę.

Jest trochę czyściej, w workach wylądowały śmieci z przydrożnych rowów, zarośli, z okolic autostrady i dawnej szkoły w Chociczy Wielkiej oraz parku w Białężycach. Pięknie dziękujemy Pani Sołtys Magdalenie Balickiej i wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się we wspólne sprzątanie!

A po śmieciobraniu przyszła pora na zasłużony piknik. Ciepły barszcz, pyszna pizza… do wyboru do koloru, każdy znalazł coś dla siebie! Przy kawie i herbacie jeszcze długo nie mogliśmy się rozejść!

Kolejne akcje z cyklu „Narzędziownia obywatelska – czyli jak rozkręcić wrzesińską wieś” już niedługo!

Projekt realizujemy przy wsparciu z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt skupia się na problemach, z jakimi mierzą się mieszkańcy terenów wiejskich w naszej gminie – w  szczególności jest to wykluczenie komunikacyjne, uciążliwe inwestycje, ograniczony dostęp do kultury oraz niski poziom aktywności społecznej. W celu poszukiwania rozwiązania dla powyższych problemów zaplanowaliśmy warsztaty oraz akcje społeczne i proekologiczne angażujące lokalną społeczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *