Warsztaty w Kaczanowie

Aktywność obywatelska to wymagające zagadnienie, które nie dla wszystkich jest atrakcyjne. Na szczęście mieszkanki Kaczanowa pokazały wczoraj, że chcą jeszcze bardziej działać na rzecz swojej lokalnej społeczności. Taki wniosek można wyciągnąć z wczorajszych warsztatów w Kaczanowie. Ale po kolei.

 Spotkanie otworzył Arkadiusz Sobczak, który przedstawił ogólne założenia spotkania, a następnie je moderował. Główna prelegentką była Beata Urbanowicz, specjalista w obszarze projektów i pozyskiwania środków zewnętrznych. Opowiedziała ona jak pisać wnioski, na co zwrócić uwagę i jak do całej procedury się przygotować. Przedstawiła również programy, z których można pozyskiwać środki na działalność społeczną. Następnie prelegentka odpowiadała na wiele pytań uczestników oraz dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Następnie wystąpienie wygłosił Maciej Słowiński, sołtys Gulczewa-Gulczewka, który opowiedział o aktywności społecznej w swojej miejscowości. Od kilku lat mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i przy wykorzystaniu wszystkich możliwości, w tym własnej pracy wolontariackiej (czyn społeczny), zmieniają Gulczewo. Wystąpienie było inspiracją do jeszcze większego zaangażowania w sprawy wsi.

Projekt „Narzędziownia obywatelska – czyli jak rozkręcić wrzesińską wieś” realizujemy przy wsparciu z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *