Okręg Wyborczy nr 2 (os. Sławno, os. Tysiąclecia, os. Kościuszki)
Zbigniew Bieńko lat 67 żonaty, od 40 lat mieszkaniec Osiedla Tysiąclecia we Wrześni, dwóch synów i troje wnucząt. Przygotowanie zawodowe do pracy w Radzie Miejskiej odpowiednie. Wykształcenie wyższe ekonomiczne – gospodarowanie nieruchomościami – absolwent WSB w Poznaniu.
Do tego praktyka: kadencja w Radzie Miasta Września, kadencja w Radzie Nadzorczej Wrzesińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i kadencja jako Ławnik w Sądzie Rejonowym we Wrześni.
Prywatnie pasjonat wycieczek rowerowych i aktywnego wypoczynku nad jeziorem powidzkim.
Jako radny Rady Miejskiej nie unikałem poruszania trudnych tematów. Przygotowałem 5 uchwał, które Rada Miasta odrzuciła ale później prawie wszystkie uchwały zostały przyjęte w bardzo zbliżony brzmieniu kiedy przedstawiał je Radzie Miasta burmistrz. Przygotowana przeze mnie uchwała powołania niezależnej komisji w sprawie doprowadzenia kanalizacji do działek Burmistrza i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta niestety nie doczekała się przyjęcia.
Dzięki zdobytej praktyce dobrze znam problemy mieszkańców budynków wielorodzinnych. W trwającej obecnie kadencji Rady Miasta, Osiedle Tysiąclecia nie ma swojego przedstawiciela pomimo, że jest najludniejszym osiedlem miasta.
Brak reprezentantów tak dużej grupy mieszkańców doprowadzało już do złych decyzji Rady Miejskiej. Przykładowo na wniosek burmistrza Rada podjęła decyzję o sprzedaży kotłowni, która była własnością gminy Września, francuskim inwestorom. W tym roku mieszkańcy dotkliwie odczuli skutki tamtej decyzji, otrzymując bardzo wysokie rachunki za zużyte ciepło. Od lipca bieżącego roku ceny ciepła mają zostać całkowicie uwolnione, a więc może być jeszcze gorzej. Prywatyzacja kotłowni z zachowaniem kontrolnego pakietu 51% akcji, przyniosłaby w dłuższym okresie większe zyski i nie pozbawiła gminy wpływu na ustalane ceny ciepła.
Będąc w Radzie Miasta pilnowałbym, żeby takie niekorzystne dla mieszkańców decyzje nie były podejmowane. Pracowałbym również nad tym, żeby dzięki inwestycjom gminy złagodzić skutki już podjętych decyzji i przedstawić wszystkim mieszkańcom gminy możliwość skorzystania z alternatywnych źródeł dostawy ciepła do mieszkań.
Startując z listy Projektu Września, w którym stowarzyszeniu przeważają ludzie młodzi, moje doświadczenie przyda się również w rozwiązywaniu bieżących problemów mieszkańców naszej gminy.