Hanna Mamzer

Okręg Wyborczy nr 3 (wsie gminy Września, gmina Nekla)

Pochodzę z Poznania, a od 15 lat mieszkam w Nekielce. Jestem absolwentką psychologii, mam doktorat i habilitację z socjologii. Jestem też techniczką weterynaryjną i biegłą sądową z dobrostanu zwierząt. Obecnie pracuję na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, jako profesorka socjologii.

Od 10 lat jestem prezeską Stowarzyszenia Ekologicznego Czysta Nekla. Prowadzę dom tymczasowy dla zwierząt, działam na rzecz środowiska przyrodniczego. Jestem dwukrotną stypendystką jednej z najbardziej prestiżowych fundacji naukowych Komisji Fulbrighta w Polsce.

Chciałabym, żeby działania władz samorządowych były bardziej transparentne i opierały się o realne zaangażowanie społeczności lokalnej. Samorząd reprezentuje mieszkańców i powinien być otwarty na zgłaszane postulaty i potrzeby, a jednocześnie być pro-aktywny w nawiązywaniu relacji ze społecznościami.

Jestem społeczniczką, interesuję się swoim ludzkim i nie-ludzkim otoczeniem. Bacznie obserwuję życie i mam odwagę zabierać głos, interweniować i dyskutować.

Uważam, że ochrona przyrody i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w duchu „slow life” są bardzo ważne dla podnoszenia dobrostanu mieszkańców. Jakość otoczenia w jakim żyjemy ma bezpośredni wpływ na zdrowie somatyczne i psychiczne. Badania naukowe i praktyka życia społecznego wskazują, że miejscowości przyjazne seniorom, są przyjazne wszystkim innym grupom społecznym. Dlatego istotne jest dla mnie co oferujemy seniorom, osobom żyjącym w pojedynkę ale też osobom z niepełnosprawnościami. Połowa polskich gospodarstw domowych żyje ze zwierzętami towarzyszącymi i dobrostan zwierząt jest dla tych ludzi ważny. Jako radna chciałabym zadbać o zapewnienie realnej opieki osobom potrzebującym wsparcia szczególnie z grup „mniejszościowych”. Ważne jest też dla mnie wspieranie lokalnych stowarzyszeń pro-zwierzęcych, popularyzowanie ich działań, edukowanie na rzecz ochrony środowiska i promowanie postaw obywatelskich angażujących ludzi w działania na rzecz przyrody, zwierząt i ochrony naturalnych zasobów naszych okolic. Moim celem jest też edukacja w zakresie rozwijania kompetencji miękkich, kluczowych na współczesnym rynku pracy. Działania takie można realizować oddolnie ale też w oparciu o samorządowe wsparcie.