Operacja Czysta Rzeka we Wrześni

Dzisiaj rozprawiliśmy się ze śmieciami nad Wrześnicą w Parku im. Dzieci Wrzesińskich! Od rana w ramach akcji Operacja Czysta Rzeka zakasaliśmy rękawy i nie oglądając się na deszcz, wzięliśmy się do roboty.

Co oprócz pięknej przyrody można znaleźć w naszym parku? Setki butelek, tony kapsli, dziesiątki worków foliowych, małpki, pety, stare leżaki, podpaski i opakowania po prezerwatywach. To wszystko już kilka metrów od parkowych ścieżek, w miejscu rekreacji i wypoczynku, tak bardzo potrzebnym wszystkim mieszkańcom.

Aspekt wiosenny, oznaczający masowe kwitnienie geofitów – roślin porastających dolną część lasu, to niezwykle urokliwe zjawisko. Bierze się z tego, że wczesną wiosną, drzewa nie mają jeszcze liści, dzięki czemu masowo zakwitają kwiaty w runie leśnym. Niestety we wrzesińskim wydaniu aspekt wiosenny oznacza masowe wychodzenie na wierzch setek śmieci, które bezwstydnie ukazują się naszym oczom o tej porze roku.

Na szczęście śmieci wylądowały w workach i w okolicy Wrześnicy jest czyściej. O tym, że rzeka przepływająca przez naszą okolicę jest naprawdę zjawiskowa, nie musimy przypominać. O tym, że rzeka to nie śmietnik, niestety już tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *