Ulica Owocowa – ciąg dalszy zabiegów o budowę drogi

Trzy miesiące temu mieszkańcy ulicy Owocowej, Lieske, Wietrzyńskiego, Troczyńskiego, Kujawy, Kramera, Szyftera, Donaja złożyli do burmistrza petycję, w której proszą o jak najszybszą budowę asfaltowej nawierzchni wraz z chodnikami na ulicy Owocowej oraz ulicach przyległych. Właśnie przyszła odpowiedź, w której burmistrz wskazał między innymi, że „budowa nawierzchni ww. ulic wraz z chodnikami jest uzależniona wyłącznie od zapewnienia finansowania na ten cel”.

Cała odpowiedź tutaj.

Przypomnijmy, że już od kilku lat wspólnie z mieszkańcami ulicy Owocowej oraz ulic przyległych walczymy o wybudowanie drogi z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie działania opisaliśmy tutaj. Co więcej w marcu zwróciliśmy się do Wojewody Wielkopolskiego z prośbą o przydzielenie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg środków finansowych na zadanie związane z budowa ulicy Owocowej. Otrzymaliśmy odpowiedź, że zadanie to jest na liście rezerwowej i obecnie przesunęło się na pozycję szóstą (wcześniej było na miejscu czternastym) – link tutaj. Wskazano, że zmiany na liście dokonywane są sukcesywnie i wynikają z pojawienia się oszczędności poprzetargowych lub rezygnacji jednostek samorządu terytorialnego z realizacji inwestycji. Jeśli zatem pojawią się kolejne oszczędności istnieje szansa na realizację ulicy Owocowej. Oby tak było.

O potrzebie budowy ulicy Owocowej będziemy dalej przypominać. Gdyby nie wspólne działania z mieszkańcami, to pewnie nadal nie byłoby dokumentacji inwestycyjnej i wniosków o środki na budowę. Ulica Owocowa otrzymała nazwę w 2002 roku i przez wiele lat nic w tej sprawie się nie działo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *