Spacer po Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka

Aktualności

Niedawno odbył się kolejny spacer z cyklu Na Manowce, który został zorganizowany na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Wydarzenia to inicjatywa Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Wycieczka w głównej mierze dotyczyła tematyki drzew, a to dlatego, że motywem przewodnim był Światowy Dzień Drzew! Naszym przewodnikiem był Pan Artur Golis – człowiek legenda wielkopolskich parków krajobrazowych, znawca przyrody i historii, poszukiwacz zaginionych osad i grodów. Całość trwała ok. cztery godziny i przeszliśmy ok. 4-5 km, ale otrzymaliśmy sporą dawkę wiedzy.

Dowiedzieliśmy się o historii parku i wpływach człowieka na to miejsce. Wiele informacji uzyskaliśmy na temat lokalnej flory i fauny. Przewodnik pokazał nam dzikie jabłonie, grusze, olsy okazałe dęby. Opowiedział jak funkcjonuje przyroda w różnych porach roku. Dodatkowo posługiwaliśmy się mapą sprzed ponad 100 lat. Dzięki temu mogliśmy poznać, gdzie kiedyś istniała osada, czy poprowadzona była droga. Miejsca, które opuścił człowiek, ponownie przejęła przyroda. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejny spacer, tym razem po Powidzkim Parku Krajobrazowym. Więcej informacji na grupie Na Manowce – wyprawy w nieznane 🌳🚶Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *