Dzisiaj w Sądzie Rejonowym we Wrześni zapadł wyrok w sprawie dewastacji cmentarza ewangelickiego w Sędziwojewie, do której doszło we wrześniu 2022 roku. Sąd orzekł, że oskarżony był niepoczytalny w chwili popełnienia czynu. W związku z tym zasądzono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci obowiązkowego leczenia. Wyrok nie jest prawomocny.
Mamy nadzieję, że takie sytuacje nigdy więcej się nie powtórzą i już nikt nie będzie zakłócać wiecznego spoczynku zmarłych.