W Słomowie jednak będzie zielono!

NARZĘDZIOWNIA OBYWATELSKA

W Słomowie jednak będzie zielono! Nie zmieni tego dziwne podejście wrzesińskich władz.

Dzisiaj rano rozdaliśmy mieszkańcom Słomowa kilkadziesiąt pięknych sadzonek! Jarzębiny, lipy, graby, brzozy i buki trafiły do ogrodów kochających drzewa! W międzyczasie zajadaliśmy się ciepłą ogórkową, krokietami i pysznym plackiem.

Drzewa pozyskaliśmy ze szkółki pana Jacka Nowaczyka ze Stanisławowa. Staramy się za każdy razem zamawiać drzewa i usługi u lokalnych przedsiębiorców

To był bardzo miło spędzony poranek, dziękujemy za miłe rozmowy przy kawie i ciepłe słowa! Nie damy się, o to możecie być spokojni. Do zobaczenia przy kolejnych akcjach!

Kolejne akcje z cyklu „Narzędziownia obywatelska – czyli jak rozkręcić wrzesińską wieś” już niedługo!

Projekt realizujemy przy wsparciu z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt skupia się na problemach, z jakimi mierzą się mieszkańcy terenów wiejskich w naszej gminie – w  szczególności jest to wykluczenie komunikacyjne, uciążliwe inwestycje, ograniczony dostęp do kultury oraz niski poziom aktywności społecznej. W celu poszukiwania rozwiązania dla powyższych problemów zaplanowaliśmy warsztaty oraz akcje społeczne i proekologiczne angażujące lokalną społeczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *