W Słomowie jednak będzie zielono! Nie zmieni tego dziwne podejście wrzesińskich władz.
Dzisiaj rano rozdaliśmy mieszkańcom Słomowa kilkadziesiąt pięknych sadzonek! Jarzębiny, lipy, graby, brzozy i buki trafiły do ogrodów kochających drzewa! W międzyczasie zajadaliśmy się ciepłą ogórkową, krokietami i pysznym plackiem.
Drzewa pozyskaliśmy ze szkółki pana Jacka Nowaczyka ze Stanisławowa. Staramy się za każdy razem zamawiać drzewa i usługi u lokalnych przedsiębiorców
To był bardzo miło spędzony poranek, dziękujemy za miłe rozmowy przy kawie i ciepłe słowa! Nie damy się, o to możecie być spokojni. Do zobaczenia przy kolejnych akcjach!
Kolejne akcje z cyklu „Narzędziownia obywatelska – czyli jak rozkręcić wrzesińską wieś” już niedługo!
Projekt realizujemy przy wsparciu z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt skupia się na problemach, z jakimi mierzą się mieszkańcy terenów wiejskich w naszej gminie – w szczególności jest to wykluczenie komunikacyjne, uciążliwe inwestycje, ograniczony dostęp do kultury oraz niski poziom aktywności społecznej. W celu poszukiwania rozwiązania dla powyższych problemów zaplanowaliśmy warsztaty oraz akcje społeczne i proekologiczne angażujące lokalną społeczność.






















