Woda i ścieki w gminie Września

Sympozjum

Woda to podstawowy zasób bez którego nie będzie możliwy rozwój i normalne funkcjonowanie. Wielkopolska to obszar, który charakteryzuje się bardzo trudnymi warunkami hydrologicznymi, a zjawiska suszy nasilają problem niedoboru wód powierzchniowych i podziemnych. A jak to jest z zasobami wody we Wrześni i okolicy? Czy możemy spać spokojnie? Czy nasza oczyszczalnia ścieków działa dobrze? O wszystkich tych sprawach należy dyskutować, aby miasto i gmina rozwijały się w zrównoważony sposób.

Dlatego już w najbliższy czwartek (4 listopada) będzie można wziąć udział w dyskusji i konferencji pod tytułem „Woda i ścieki w gminie Września”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 21) i jest realizowane w ramach projektu „Gmina Września przyjazna dla środowiska”.

Zapraszamy wszystkich, którym bliskie są tematy wody i środowiska. W dyskusji udział wezmą specjaliści, którzy przedstawią fachową wiedzę na temat wody. Wnioski płynące z dyskusji zostaną przekazane władzom samorządowym. 

Powyższe przedsięwzięcie pn. „Organizacja konferencji z zakresu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej dla mieszkańców gminy Września” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 - wfossgwlogo.png

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *