Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem, dlatego musimy troszczyć się o jego jakość. W okresie zimowym we Wrześni jakość powietrza jest bardzo zła. Co niebezpieczne, powoli przyzwyczajamy się do tego, że wyniki pomiarów zanieczyszczenia powietrza są na poziomie stanowiącym poważne zagrożenie dla zdrowia.
Dlatego już w najbliższy czwartek (2 grudnia) będzie można wziąć udział w dyskusji i konferencji pod tytułem „Smog”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 21) i jest realizowane w ramach projektu „Gmina Września przyjazna dla środowiska”.
Zapraszamy wszystkich, którym bliskie są tematy jakości powietrza. W dyskusji udział wezmą specjaliści, którzy przedstawią fachową wiedzę na temat smogu. Wnioski płynące z dyskusji zostaną przekazane władzom samorządowym.
Powyższe przedsięwzięcie pn. „Organizacja konferencji z zakresu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej dla mieszkańców gminy Września” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
