Odpady to coraz większe wyzwanie dla samorządów. Ich duża ilość powoduje problemy z właściwym i bezpiecznym obrotem nimi. Dodatkowo coraz szybciej rosną ceny za wywóz odpadów, w szczególności odpadów komunalnych, które każdy z nas produkuje w swoich domach.
Dlatego już w najbliższy czwartek (18 listopada) będzie można wziąć udział w dyskusji i konferencji pod tytułem „Gospodarka odpadami”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 21) i jest realizowane w ramach projektu „Gmina Września przyjazna dla środowiska”.
Zapraszamy wszystkich, którym bliskie są tematy odpadów i recyklingu. W dyskusji udział wezmą specjaliści, którzy przedstawią fachową wiedzę na temat zagospodarowania odpadów. Wnioski płynące z dyskusji zostaną przekazane władzom samorządowym.
Powyższe przedsięwzięcie pn. „Organizacja konferencji z zakresu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej dla mieszkańców gminy Września” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
