Czasem zwyczajnie nie wiemy, jakie skarby mamy w swojej okolicy. Jednym z nich jest rzeka Wrześnica. Niestety nadal pozostaje ona niedoceniona. By zmienić podejście do naszej rzeki, warto promować fachową wiedzę na jej temat. Jak wygląda stan Wrześnicy? Czy nasza rzeka może wyschnąć i zniknąć z naszego krajobrazu? Co zrobić, aby skutecznie ją chronić? Na te pytania będziemy się starali odpowiedzieć na konferencji o ochronie wód i Wrześnicy.
Dlatego już w najbliższy czwartek (17 listopada) będzie można wziąć udział w dyskusji i konferencji pod tytułem „Ochrona wód a Wrześnica”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 21) i jest realizowane w ramach projektu „Gmina Września przyjazna dla środowiska”.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą chronić i dbać o naszą rzekę. W dyskusji udział weźmie między innymi dr Kamil Jawgiel – hydrolog, specjalista ds miejskich powodzi błyskawicznych. Wnioski płynące z dyskusji zostaną przekazane władzom samorządowym.
Powyższe przedsięwzięcie pn. „Organizacja konferencji z zakresu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej dla mieszkańców gminy Września – II edycja” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Inni piszą: